BankalarKredi Kartı

Kredi Kartından Havale – EFT Yapılır Mı?

Kredi kartından havale EFT yapılır mı? Ya da eğer ki bu işlem gerçekleştiriliyorsa nasıl yapılır? Merak edenler açısından harika bir makale hazırladık.

Kredi kartları, artık insan hayatının vazgeçilmez unsurları arasında yer almaktadır. Bunlardan birkaç Örnek vermek gerekirse eğer kredi kartlarının özelliklerinden temassız ödeme Belediye otobüslerinde ya da İstanbul kart, Kent kart gibi kartların yerine ödeme yapılması gibi bunlara bir yenisi daha eklendi. Kredi kartından havale ve EFT işlemlerinin gerçekleştirilmesi.

Kredi Kartından Havale – EFT Transferi

Kredi kartından para göndermek yani ister havale ister EFT yapmak mümkündür. Fakat öncelikli olarak havale transferi ve EFT transferi arasında bir fark vardır. Bu farkı bilerek konuya başlarsak konu çok daha iyi anlaşılacaktır. Çünkü böyle ekonomik terimler bankalar ile alışverişi çok olmayan vatandaşlara yabancı gelebilir.

Kısaca anlatılmasında fayda vardır ki, kişi aynı bankadan aynı banka şubesine gönderilen paralar havale farklı iki banka arasında para transferlerini ise EFT’dir.  Konu ile ilgili genel itibarıyla kredi kartınızda nakit çekim limitiniz var ise havale ya da EFT işlemlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Peki Kredi kartından havale veya eft işlemleri nasıl yapınır

Master Kart Ve Visa Kart Kredi Kartıyla Havale Yapma

Makalenin başında da anlatıldığı gibi kredi kartının nakit limiti var ise eğer bu nakit ile havale gerçekleştirmek mümkündür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Eğer ki para transferi gerçekleştirilecek ise kredi kartı ekstrelerinin düzenli bir şekilde ödenmiş olmasından emin olunmalıdır. Bunun sebebi ise geç ödenmiş olan kredi kartlarına düzensiz ödemeden dolayı para transferi blokesi uygulanabilir. Böyle bir durumda havale işlemi yarıda kalacaktır.

Visa Ve Master Kredi Kartından EFT Gönderme

Vatandaşlar, kredi kartları ile EFT para gönderimi gerçekleştirebilir. Kredi kartından yapılacak havale EFT transferlerinde normal bir bankacılık işlemlerinde alınan komisyonlardan fazlasını ödenebilir.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Transfer Yapma

İnternet bankacılığına bankalar oldukça önem verir. Bunun nedeni ise genel itibari ile bankaların yükünü hafifletmek, EFT ve havale transferlerinin tamamen sanal ortamlarda gerçekleştirilmesini sağlamaktır. Bunun en pratik ve hızlı yöntemi ise internet bankacılığı üzerinden kredi kartının kullanılarak para gönderilmesinin sağlamasıdır. Bunun bir avantajı da vatandaşlardan kesilecek komisyon oranının daha düşük olmasıdır.

Kredi Kartından Havale – EFT Yapılır Mı? yazımızı beğendiyseniz Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? yazımızda ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu