Kredi Kartı ile Bağkur ödeme nasıl yapılır diye araştırırken  E-Devlet ya da PTT üzerinden işlem yapılması sırasında değişkenlik görülüyor. E-Devlet üzerinden işlem yapılırken miktar çıkmadığı için PTT üzerinden ödeme yapılması tercih edilmelidir. 

Kredi Kartı İle Bağkur Ödeme İşlemleri

Bağkur prim borcu ödemeleri kredi kartı ile yapılabiliyor. Bu işlem sırasında bankalar tarafından belirli bir oranda komisyon kesintisi oluyor. Zamanında yapılan ödemelerde vatandaşları indirim de sağlanıyor. 

Bağkur Prim Borcu Kart İle Nasıl Ödenir?

Bağkur prim borçlarının kredi kartı ile ödenmesi üç ayrı başlıkta gerçekleşiyor: 

Sigortalı ödemeleri, iş veren ödemeleri ve diğer ödemeler için kredi kartı ile Bağkur ödeme imkanı bulunuyor.

Bağkur İşveren Ödemeleri

İşveren icra toplam borç tahsilatı, işveren cari dönem, işveren geçmiş dönem, işveren icra taksit tahsilatı, işveren İPC tahsilatı, işveren icra dosya tahsilatı, İşveren 6111 yapılandırma, i ve  işveren icra taksit peşinatı ödemeleri olarak işlem yapılmaktadır.

Bağkur Sigortalı Ödemeleri 

Sigortalılar, Bağkur prim borcunu ödemek istediklerinde bu ödemeler borcun hangi türde olduğuna göre değişkenlik gösterebiliyor.

Bu borçlar Bağkur cari dönem, Bağkur, Bağkur SGDP ve Bağkur geçmiş dönem ödemeleri ise bu borçların ödeme işlemleri hem taksitli hem de peşin olarak yapılabiliyor. Eğer bu borçlardan biri için ödeme yapmanız gerekiyorsa peşin ödeyerek indirim alabileceğiniz gibi aynı zamanda taksitli ödeme yöntemini tercih ederek daha kolay bir şekilde borcunuzu istediğiniz taksit sayısında ödeyebilirsiniz. 

Bağkur Diğer Ödemeler

Bağkur prim borcunu ödemek isteyen kişilerin ödemesi gereken borç türleri Bağkur diğer ödemeler kategorisinde yer alabiliyor. Ek-5 ve Ek-6 sigorta primleri, GSS prim, 4/a Tarım prim gibi ödemeler Bağkur borcu ödemeleri arasında yer alıyor. Kredi kartı ile yapılan Bağkur ödemeleri arasında topluluk sigortası yapılandırma ve isteğe bağlı 6111 yapılandırma işlemlerinin tahsilatı da yer alıyor.