İş Fikirleri

İş Fikirleri: Coronavirüs Döneminde Yapılacak İşler

İş fikirleri kategorimizde çalıştığınız yerin yanı sıra kendinize ek gelir sağlayabilecek sektörleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazımızda da pandemi döneminde ne iş yapılabilir bundan bahsedeceğiz.

Coronavirüs hepimizi eve hapsetti, pek çok işyeri kapandı ve insanlar işlerinden oldular. Bu nedenle, pandemi döneminde bizler de ne yapacağımızı şaşırmaya başladık. Pandemi döneminde bizler de işsiz kalmamak için çeşitli iş fikirleri arıyoruz ve yapabileceğimiz her işi deniyoruz. Peki pandemi döneminde para kazandıracak işler hangileri? Coronavirüs döneminde para kazanmaya devam edilebilir mi?

İş Fikirleri: Coronavirüs Döneminde Yapılacak İşler

Ev Satın

Pandemi döneminde insanlar şehirden kaçıp sığınabilecekleri bir ev arayışına girdiler. Özellikle köylerde ve kasabalarda ev satışları ciddi anlamda patladı. Eğer çevrenizde ev almak isteyen birileri varsa, ev satacak olan kişilerle görüşerek sizlerde ev satışı yapabilirsiniz. Ev satışında ciddi anlamda yüksek komisyon geliri elde etmek mümkün. 

Maske veya Dezenfektan Satışı

Pandemi döneminde yapılacak en mantıklı iş fikirleri arasında maske ve dezenfektan satışı yer alıyor. Ancak bu sektörün geçici olabileceğini unutmayın. Maske ve çeşitli dezenfektanlar oldukça kolay üretilebilen ürünler olduğu için bu gibi ürünlerin satışını gerçekleştirerek ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Bu tarz ürünlerin konulacağı, dezenfektan otomatları veya maske otomatlarının da ciddi anlamda satışlarının patladığını söylemek mümkün. Sizlerde bu gibi araçlar satarak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu tarz otomat makinelerinin ortalama 400-500 TL gibi rakamlara satıldığını söylemekte de fayda var.

E Ticaret Yapın

Pandemi döneminde e ticaret sektörü inanılmaz bir ivme kaydetti ve her geçen gün de büyümeye devam ediyor. Özellikle internetten alışverişte market sektörü daha da bilinçlendi ve market sektörünün satışları daha da arttı. Sizlerde bu şekilde internet satışı yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz.

  • İnternetten satış yapabilmenin en kolay yolu, n11, trendyol veya gittigidiyor gibi pazaryerlerinde hesap açmaktır.
  • Açtığınız hesaba ürünlerinizi yükleyin ve hemen hızlı bir şekilde satışlarınızı gerçekleştirmeye başlayın. Bu şekilde yüzlerce lira kazanan pek çok insan var.

Sosyal Medya Danışmanlığı Verin

Coronavirüs dönemi iş fikirleri arasında yer alan sosyal medya danışmanlığı son derece iyi fikirlerden biridir. Sosyal medya konusunda bilgi sahibiyseniz gerçekten de bu iş size çok iyi paralar kazandırabilir. Bu işi yapabilmek için aşağıdaki adımları okumanız yeterli olacaktır.

  • Pandemi döneminde internetten ve sosyal medyadan satışlar çok arttı. Bu nedenle Instagram üzerinde yeni açılan pek çok sayfa var ve bunlar genelde satış sayfaları
  • Satış sayfalarına destek olmak ve onlara yön vermek için sizlerde danışmanlık verebilirsiniz. 
  • Vereceğiniz danışmanlık sayesinde satış sayfalarına destek olabilir ve çok iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Online Eğitim Verin

Online eğitim sektörü hemen her zaman iyi paralar kazandıran sektörlerden biridir. İngilizce veya diğer derslere yönelik özel dersler vererek ciddi gelirler elde etmek mümkün. Eğer bir alanda başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız ya da bir alana yönelik bir eğitiminiz varsa, başka kişileri ücretli olarak eğiterek güzel paralar kazanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey, ilan sitelerine yapacağınız iş ile ilgili bilgi veren bir ilan eklemek olacaktır. 

Kaynak: https://isfikrim.com/is-fikirleri/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu