Garanti Pay nedir sorusunun kısaca cevabı, internet ortamında daha güvenli alışveriş olanağı sunan bir sistemdir diyebiliriz. Garanti Bankası tarafından müşterilerinin kendilerini daha rahat ve güvende hissetmesi için tasarlanmıştır.

İnternet kullanımı her geçen gün büyük bir hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. İnternet kullanımının bu kadar yaygınlaşması ile birlikte, güvenli alışveriş yapabilmek bir sorun haline geldi. Peki Garanti Pay Nedir? Garanti Pay ile ödeme nasıl yapılır? Tüm cevaplar yazımızda.

Garanti Pay Nedir?

Garanti Pay nedir sorusunu daha detaylı cevaplandırmak gerekirse; alışveriş işlemlerinde internet kullanımı her geçen gün artmaya devam etmektedir. İnternet alışverişlerinin önü alınamaz bir şekilde artması sonucu, websitelerinde kötü amaçlı yazılımlar kullanılmaktadır. Kredi kartı bilgilerini ele geçirmeye çalışan bu zararlı yazılımların, banka müşterilerine vermiş olduğu zararı en aza indirgemek için, alternatif güvenlik programları ortaya çıkmaktadır. Artan güvenlik uygulamaları ile birlikte, pek çok banka kendi ödeme sistemini çıkarmıştır. 

Garanti Pay, Garanti bankası kullanıcılarının, herhangi bir kredi kartı bilgisi girmesine gerek kalmadan, internetten güvenli bir şekilde alışveriş gerçekleştirilmesini sağlayan bir ödeme sistemidir.  Bu sistem ile yapılan alışverişler, son derece güvenli olmakla beraber, pek çok ek avantajları da bulunabilmektedir. Sizlerde Garanti Bankası müşterisi iseniz, bu güvenli sistemi ödeme sistemlerini kullanarak, internet üzerinde kredi kartı bilgisi girmeye gerek kalmadan güvenli bir alışveriş işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Pay Nasıl Kullanılır?

Garanti Bankası uygulaması olan, Bonus Flash üzerinden, Garanti Pay sistemine erişebilirsiniz. Sisteme eriştiğinizde bu panel üzerinden herhangi bir kart bilgisi girmeye gerek kalmadan internet alışverişi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca pek çok marka, bu sistem için tüketicilere, çeşitli kampanya ve indirimler sunmaktadır. 

Bu sistemi kullanmaya geçmeden önce, öncelikle sistemin olduğu Bonus Flash uygulamasına giriş yapmanız ve burada kullanıcı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Kredi kartı bilgilerinizi de sisteme tanımladıktan sonra, aşağıdaki adımları takip ederek ödeme sistemini kullanabilirsiniz. 

Mobil Uygulamadan Alışveriş Yapılıyorsa

İnternet üzerinden alışveriş yaparken, en çok tercih ettiğimiz bazı alışveriş sitelerinin kendine özgü mobil uygulamaları bulunur. Bu mobil uygulamalar üzerinden ödeme yapmak istediğinizde, aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  • Sepetinizi oluştururken, ödeme seçenekleri size sunulur. Bu ödeme seçenekleri arasında bulunan Garanti Pay’i seçmeniz gerekmektedir.
  • Eğer seçtiyseniz, telefon sizi otomatik olarak Bonus Flash uygulamasına yönlendirecektir. 
  • Ödeme yapacağınız kredi kartını ve ödeme için istediğiniz taksit miktarını seçtikten sonra, Garanti parolanız ile ödemeyi onaylarsınız.
  • İşlem onaylandıktan sonra, bonus flash uygulamasına yönlendirileceksiniz. İşlem onayı görüldükten sonra uygulamayı kapatabilirsiniz. Ancak, onay olmadan uygulamayı kapatmayın.

İnternet Sitesi Üzerinden Alışveriş Yapılıyorsa

  • Sepetinizi oluşturduktan sonra, menüde bulunan ödeme seçeneklerinden Garanti Pay uygulamasını seçmeniz gerekmektedir.
  • Telefon numaranızı veya kimlik numaranızı girin ve Bonus Flash uygulamasından gelen bildirimi onaylayınız.
  • Taksit sayınızı seçin ve dijital parolanızı girerek, işlemi tamamlayınız.

Bu yazımızda Garanti Pay nedir ve nasıl kullanılır sorularını yanıtlamaya çalıştık. Umarız işinize yaramıştır.