Evde yapılacak işler listemizde, kendisine ek gelir sağlamak isteyen özellikle ev hanımları için hazırladık. Pandemi döneminde evine katkı sağlamak isteyen kişiler mutlaka bu yazımıza göz atmalısınız.

Ev hanımları için iş fikirleri nelerdir? Günümüzde ekonomik koşulların son derece kötü olması insanları evden çalışmaya itmektedir. Ev hanımları da evdeki boş vakitlerinin değerlendirmek için iş aramakta ve evden çalışmanın yollarını kovalamaktadır. Peki evde yapılacak işler nelerdir? Ev hanımları için iş fikirleri nelerdir?

Evde Yapılacak İşler Nelerdir?

Kurabiye Yapın

Evde yapılacak işler listemizin ilki kurabiye, pop-cake tarzı atıştırmalıklar yapmak olacaktır. Kurabiye yaparak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Kurabiye yaparak internet üzerinden veya başka satış mecralarından satış yapabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Özellikle çeşitli organizasyonlar ve fuarlarda ev hanımlarının yapmış oldukları kurabiyeler oldukça fazla ilgi çekmektedir.

Satış Ortaklığı Yapın

Satış ortaklığı sistemi, ekstra para kazanmak için uygulayabileceğiniz harika sistemlerden biridir. Çevrenizde, parfüm deodarant veya diğer kadın ürünlerine talep çoksa ve çevrenizin geniş olduğunu düşünüyorsanız yüzde 50’ye varan kar marjları ile satış ortaklığı sistemi kurabilir ve para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı sistemi son derece karlı ve kazançlı bir sistemdir. Kataloglarda yazan fiyatın yarısına ürünleri alıp iki katına satarak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. 

Kullanmadığınız Eşyaları Satın 

Evde yapılacak işler listemizin bu sırasında internet ortamında kullanmadığınız 2. el eşya satışı olacaktır. Son zamanlarda dolap gibi uygulamalar, kullanmadığınız eşyalar satarak gelir elde etmenizi sağlıyorlar. Bu gibi uygulamaları kullanarak sizlerde oldukça yüksek ek gelir sağlayabilirsiniz. Mutlaka hepimizin dolabında giymediği veya giymek istemediği eşyalar vardır, bu eşyaları satarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Kendi dolabımda bizzat kullanmadığım kıyafetleri bir hafta içinde satarak yaklaşık 800 lira kazandım. Sizlerde kazanabilirsiniz, tek yapmanız gereken, ikinci el kıyafet satış sitelerine eski kıyafetlerinizi yüklemek ve satışa koymak. Bu şekilde gerçekten yüksek gelirler elde etmek mümkün.

Sabun Yapın Satın

Ev hanımları için iş fikirleri listemizde, oldukça iyi para kazandıran ve tek seferde yüzlerce adet üretilebilecek bir ürün olan sabun var. Sabun son derece karlı ve kazançlı bir üretim işi. Ev yapımı sabunlara inanılmaz derecede artan bir talep var. Genelde normal sabunlar 2-3 TL’ye satılırken, el yapımı sabunlar 5-10 TL arasında değişen bir fiyatla satılmaktadır. Sizde el yapımı sabunlarınızı internette veya diğer mecralarda satarak çok iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Yemek Yapın

Çevrenizde küçük işletmeler çok fazlaysa, sıcak yemek ihtiyacı da fazladır. El yapımı yemeklerinizi tek tek esnaflara tanıtarak satışını gerçekleştirebilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz. Tek öğün iki veya üç çeşit sıcak yemekler, esnaflar tarafından son derece uygun fiyatlarla satın alınabilmektedir. Bu sıcak yemekleri esnaflara satarak son derece yüksek gelirler elde etmeniz pek ala mümkün. Sizlerde esnaflara sıcak yemek satarak güzel paralar kazanabilirsiniz. 

Çocuk Bakıcılığı Yapın

Ev hanımları için evde yapılacak işler aslında oldukça fazla ve çocuk bakıcılığı da bundan biri. Biliyorsunuz ki pek çok ebeveyn, işe gittikleri için çocuklarına bakamayabiliyorlar. Çocuklarına bakamayan ebeveynler, kreşlere veya bakıcılara teslim ediyorlar. Bakıcılık son derece yüksek gelir elde etmenizi sağlayan yegane işlerden biri. Her bir çocuğun aylık bakımı için ödenen ücret yaklaşık 1000 TL. Yani her gün 4 çocuğa bakarsanız alacağınız ücret aylık 4000 TL ve bu rakam çok iyi bir rakam. Eğer sizde çocuk bakıcılığı yaparak gelir elde etmek istiyorsanız bu şekilde çalışarak son derece yüksek gelirler elde edebilirsiniz. 

Ev İşleri Yapın

Bazı insanlar çalışmaktan ev işlerini yapabilecek vakit bulamıyorlar, bu nedenle bu insanlar, ütü, yıkama ve kurutma işlemleri için ev hanımları ile anlaşabiliyorlar. Ev hanımları, aylık olarak aldıkları belirli ücret karşılığında ev işleri yapmakta ve oldukça yüksek kazançlar elde edebilmektedir. Ortalama 10 kıyafetin, yıkanması ütülenmesi ve kurutulması için talep edilen ücret yaklaşık 60-70 TL civarındadır. Bu şekilde oldukça yüksek gelirler elde edebilirsiniz.