Elektrikli Scooter özellikle son zamanlarda oldukça revaçta olan bir üründür. Özellikle büyük şehirlerde “Martı” isimli scooter’ları hepimizin dikkatini çekti.

Yeni bir iş fikri olan birçok kişi hangi sektöre gireceğini tam olarak bilememektedir. Son zamanlarda trend haline gelmiş bazı işleri yapmak sizlere kısa vadede oldukça güzel kazançlar getirecektir. Bu yazımız içerisinde sizlere Elektrikli Scooter Kiralayarak Para Kazanma hakkında merak ettiklerinizi sunmaya çalışacağız. Şehir içi ulaşımı oldukça kolaylaştıran bu aletler birçok kişinin ekmek kapısı haline geldi. Saatlik olarak kiralanabildiği gibi yarım günlük, tam gün hatta haftalık olarak kiralanabilmektedir.

Elektrikli Scooter Kiralayarak Para Kazanma
Elektrikli Scooter Kiralayarak Para Kazanma

Elektrikli Scooter kiralayarak para kazanma işine girmek isteyen kişiler öncelikle kendilerine bir filo oluşturmaları gerekmektedir. Filoda kaç adet Scooter olacağı, Scooter’ların hangi modellerden seçileceği gibi etmenler maliyetin şekillenmesini sağlayacaktır. Şu an için piyasalarda bulunan Elektrikli Scooter fiyatları 1,500 TL ile 5,000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Hatta bazı özel modellerde fiyatlar 5,000 TL ile 10,000 TL arasında değişmektedir. 100 Scooter filo oluşturmak isteyen bir kişi cebinden ortalama olarak 150,000 TL ile 500,000 TL ücret çıkartmak durumundadır.

Yazılım

Yazılım, ürünün en teknik sorunlardan birisidir. Yazılım konusunda ya kendi ekibinizi oluşturabilir ya da bu konuda dışarından hizmet almak zorunda kalabilirsiniz. Yazılım konusu basit gibi görünebilir ama en az 100,000 TL gibi bir paranın harcandığını söyleyebiliriz. Kendi ekibinizi oluşturma konusunda zorluk yaşıyorsanız yazılım ekiplerine ücretini vererek yazılımınızı hazırlatabilirsiniz.

Filo Konumlandırma

Elektrikli Scooter Kiralayarak Para Kazanma
Elektrikli Scooter Kiralayarak Para Kazanma

Elektrikli Scooter işinde en önemli şey filo konumlandırma işlemidir. Şehrin en yoğun bölgelerinde bile kullanıcılar Scooter’lara kolay ulaşabilmelidir. Bu nedenle talep edilen bölgelerin durumlarına göre filo yerleştirmenizi öneririz. Eğer küçük bir filoyu üniversite, hastane ve havaalanı içerisinde konumlandıracaksanız işiniz oldukça kolaydır. Tabi bu alanlar için gerekli olan araç sayısı da oldukça düşük olacaktır.

Elektrikli Scooter Ücretlendirmesi

Ücretlendirme bu işin en önemli unsurlarından birisidir. Eğer şehirdeki tek filo size aitse istediğiniz fiyat politikasını uygulayabilirsiniz. Ancak bulunduğunuz bölgede rakipleriniz var ise doğru fiyat politikası uygulamak zorundasınız. Fiyat ve pazar konusundaki çizgiyi ince eleyip sık tutmak tamamen sizin görevinizdir. Bu sektöre girmek için en azından 350,000 TL ile 450,000 TL arasında bir sermaye sizler için yeterli olacaktır.