Çiftçi kredi kartı birçok banka tarafından ekonominin temeli olan tarım çalışanlarına verilmektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank Tarım Kart gibi farklı isimlerde bankalarda görebilirsiniz.

Türkiye’nin can damarları olan çiftçiler ekonominin temelini oluşturmaktadırlar. Her alanda olduğu gibi çiftçiler de büyümek, gelişmek için maddi desteğe gereksinim duyar. Bu nedenle bu yazımız içerisinde Çiftçi kredi kartı başvurusu hakkında merak edilenleri dile getirmeye çalışacağız.

Denizbank Çiftçi Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank Çiftçi Kredi Kartı
Denizbank Çiftçi Kredi Kartı Başvurusu

Çiftçilere kredi kartı verilmesi konusunda ilk hamle Denizbank’tan gelmiştir. Çiftçilere özel olarak verilen bu kredi kartı ile Maestro ve Electron kabul eden işletmelerden POS alışverişi yapabilirsiniz. Nakit avans çekme özelliği bulunan Denizbank çiftçi kartı üzerinden yılın 12 ayı harcama yapan kişiler ödemeyi sadece yılda 1 kere mahsül döneminde yapabilirler. Başvuru için URETICI bir boşluk bırakıp T.C. Kimlik numaralarını yazan üreticiler mesajı 3280’e göndermeleri durumunda kredi kartı başvurusunda bulunabilirler.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Kartı

Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Kartı
Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Kartı Başvurusu

Üreticiler tarafından en çok kullanılan kredi kartı Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Kartıdır. Üreticilere verilen bu kartı hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanabilirsiniz. Bu kredi kartı ile tüm mazot, ilaç ve gübre ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İnternet üzerinden zirai alışverişler yapılmasına izin veren bu kartta ödemeler isteğe göre yılda bir ya da 2 kere yapılmaktadır. Başvurular ise sadece internet şube üzerinden yapılmaktadır.

Vakıfbank TarımKart Özellikleri

Vakıfbank TarımKart Özellikleri
Vakıfbank TarımKart Özellikleri

Vakıfbank üzerinden alınan tarımkartta hasat dönemine kadar ödemeleri erteletebiliyorsunuz. Bu kart aracılığı ile ilaç, gübre ve mazot alışverişlerinizi indirimli olarak satın alabilirsiniz. Başvurular hem internetten hem de SMS üzerinden yapılabilmektedir. Telefonlarından TARIM yazıp bir boşluk bırakıp T.C Kimlik Numaralarını yazan kişiler mesajı 5724’e göndermeleri durumunda başvurularını tamamlayabilirler.

Şekerbank Hasat Kart Başvurusu

Şekerbank Hasat Kart Başvurusu
Şekerbank Hasat Kart Başvurusu

Hasat dönemine kadar elinde nakit para bulunmayan çiftçiler tüm tarım ve hayvancılık giderlerini Şekerbank Hasat Kart üzerinden yapabilirler. Kart borcunuzu ister hasat döneminde isterseniz hasattan önce yapabilirsiniz. Başvuruları Şekerbank internet adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Yukarıdaki bankalar yılın her döneminde çiftçilere destek olmaktadır. Çiftçilere verilen kredi kartın limitini küçümsemeyin. İşlem hacmine göre verilen kredi kartlarının oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz. Bununla beraber QNB Finansbank, TEB, Akbank ve Yapı Kredi Bankalarının da çiftçilere yönelik kredi kartı destekleri bulunuyor.