Chainlink, Ethereum ile hayatımıza giren Merkezsiz Finans (DeFi) altcoin piyasasinda dalgalanmaların gelmesine sebep olan dijital paralardır. Bu yazımızda Chainlink nedir ve sistem nasıl işliyor bunları anlatmaya çalıştık.

Bu sistemde herhangi bir komisyoncuya gerek duymadan kişiler birbirleri arasında borç verip, borçlarını tahsil edebiliyor.

2020 Haziran ayı boyunca DeFi üzerinde 5 milyar dolarlık transfer yapılması, altcoin piyasasında büyük hareketlilik başladığını bizlere gösteriyor. Son zamanlarda piyasaya çıkan altcoin’ler içerisinde yer alan en dikkat çekici olanı sizlerle paylaşıyoruz. Hatta Kripto para dünyasının en önemli analistleri bu dijital para hakkında öyle şeyler söylüyorlar ki bunları duymaya hazır olun.

ChainLink 2020 Sonunda 32 Dolar Olacak! 

ChainLink Yükselişi Durdurulamiyor 2
Yükseliş Durdurulamıyor!

Araştırmalarda bulunan analistler bu kripto paranın yerinde durmayacağından eminler. Kısa süre içerisinde %500’ün üzerinde değer kazanan LINK, 2020 sonunda en değerli 5 kripto para biriminden birisi olarak gösteriliyor. Analistler 11 yıllık kripto para dünyasında grafiklerin aslında her zaman doğru gösterdiğini belirtiyor. ChainLink’in grafikleri ele alındığında patlamaya hazır bir tablonun oluşmaya başladığından eminler. 

Tabi herkesin fikri bu yönde de değildir. Bazı kişilere göre LINK bu yükselişi belirli bir süreden sonra eksi yöne doğru olacağını söylüyor. Hatta yakın zamanda yüksek kurlar üzerinden alım yapan kişilerin en az %50 oranda zarar edeceklerini belirtenler dahi bulunmakta. Maksimum büyüme eğrisinin geçtiğimiz günlerde sona erdiğini düşünenlerin sayısı bir hayli fazladır. Ancak sizlere bu düşüncelerin asılsız olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı sözleşmeler sayesinde LINK’in değeri her zaman koruma altına alınmıştır.  

Uzun vadeli olarak düşünüldüğünde ChainLink Ethereum’un önünde olacaktır. Bugünkü pazar değerini kat ve kat yükseltecek olan LINK’in bu denli tutulması tamamen çalışma mantığından dolayıdır. ChainLink; döviz kurları ve faiz kurları başta olmak üzere gerçek dünyamıza ait birçok veriyi Blockchain sistemine dönüştüren bir kripto para birimidir. Herhangi bir merkezi olmayan LINK son 3 ayda DeFi patlaması yaşamaktadır. Oracle Ağ statüsünde olmasından dolayı bu kripto para birimine olan güvenin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. 

Haziran ayından bu yana DeFi protokolü üzerinden transfer edilen tutarın 1 milyarın artması ile beraber toplam sirkülasyon 5 milyar doları aşmış oldu. Bu veriler ele alındığında ChainLink’in mantıklı bir yatırım aracı olduğunu söyleyebiliriz.